Секрети від переможниці Kyiv Battle 2017 Мар’яни Федоренко

CrossFit-атлетки – унікальні, адже цей вид спорту пред’являє до них вимоги, які простим смертним видаються неймовірними. Дівчата, крім інтенсивних вправ із важкою штангою, повинні вміти ходити на руках, віртуозно виконувати гімнастичні елементи, стрибати, бігати, плавати та мало не керувати літаком.

Незрівнянна Мар’яна Федоренко – одна із них. Життєрадісна, завжди усміхнена і позитивна дівчина вражає своїми досягненнями, цілеспрямованістю і наполегливістю.

Вона зізнається, що силу духу, впевненість у своїх можливість та трішечки нахабства їй дав CrossFit.

У спорті Мар’яна з дитинства, вона завжди була активною, енергійною та амбіційною. Дівчина вирішила зв’язати своє життя зі спортом, тому закінчила Національний університет фізичного виховання і спорту України, а зараз працює тренером із синхронного плавання в Олімпійському коледжі імені Івана Піддубного.

Ставши майстром спорту та багаторазовою призеркою чемпіонатів і кубків України із синхронного плавання, Мар’яна на цьому не зупинилась та весною 2015 р. зацікавилась новомодним кросфітом.

Спортивне минуле та завзятість дали миттєвий результат: в 2015 р. вона отримала медалі на Чемпіонаті України з функціонального багатоборства, Кубку Львова з кросфіту та турнірі Banda Team Competition.

Врожайним для дівчини видався і 2016, де вона зійшла на п’єдестал пошани в таких турнірах як SummerShowdown, Banda Open Games, Odessa Athletic Challenge, YodGlorry, Winter Showdown.

У 2017 Мар’яна здобула перемогу на турнірах KievBattle, Banda Open Games, Cyprus Throwdown та зайняла призові місця на змаганнях Banda Arena Challenge, Битва Міст, BeMoreHuman.

Не встиг розпочатись 2018 рік, як Мар’яна Федоренко не залишила жодного шансу суперникам на міжнародних змаганнях Brixia Throwdown.

Зверніть увагу, ми ведемо мову про одну і ту ж людину, хоч у це й важко повірити.

Мар’яна охоче поділилася таємницями свого успіху. Приєднуйтесь, буде – як і турнір з кросфіту – захоплююче.

1.Чому ви обрали саме CrossFit? Коли розпочали тренування за цією методикою?

Кросфітом почала займатися навесні 2015 р, просто для підтримання себе у формі. Побачила Еліну Литвинчук в топіку і захотіла такий же прес))

2. Мало спільного із синхронним плаванням…. А що було найскладнішим у новій для вас дисципліні?

Штанга, вона була важкою до сліз.

 

3. Розкажіть, будь ласка, про свою тренувальну програму.

Тренуюся п’ять разів на тиждень, один раз в день по дві години. Програми як такої немає, в основному працюємо з тренером над всіма фізичними якостями і багато.

4. Хто ваш тренер?

Валентин Литвинчук.

5. Які у вас сильні і слабкі сторони в кросфіті?

До сильних я би віднесла кардіо, слабкі, як мені здається, ноги.

6. Ваша формула успіху: що допомогло досягти таких високих результатів на змаганнях?

Думаю, це- моя завзятість і грамотна побудова тренувань моїм тренером.

7. Безперечно, для перемоги важливі і фізична підготовленість, і ментальна стійкість, і тактика виконання завдання, але що особисто ви поставили б на перше місце?

На перше місце поставила б фізичну підготовленість, так як від неї залежить і тактика, і ментальна стійкість. У всякому разі у мене так.

8. За скільки часу треба готуватися до змагань? І взагалі, ви готуєтеся до конкретних турнірів чи вважаєте, що кросфітер повинен бути готовим виступати в будь-який момент?

Готуюсь до турніру за місяць, максимум два. Кросфітер може піти в будь-який момент виступати, але і результати можуть бути непередбачувані. Ми з тренером приділяємо багато часу роботі на витривалість, силову витривалість.

9. Як ви працюєте над психологічною стійкістю і що порадили б іншим атлетам для підвищення саме ментальної витривалості?

Над психологічною стійкістю не працюю, це все приходить з практикою. Чим більше змагаєшся, виходиш із зони комфорту і при цьому підтримуєш концентрацію уваги, тим швидше мозок звикає до навантажень.

10. Розкажіть, будь ласка, як вибудовувати тактику виконання завдання на змаганні?

Зазвичай у мене немає тактики, я просто виходжу і роблю все, що можу.

11. Як ви розподіляєте свої сили протягом змагального дня? Як ефективно відновлюватися між комплексами?

Сили не розподіляю, завжди працюю на 100%. Найкраще відновлення – це сон, завжди намагаюся між схемами полежати з закритими очима.

12. Яку чарівну таблетку з’їсти, щоб перемогти? Розкажіть про своє харчування і вживання добавок протягом змагального дня.

Якщо дізнаєтеся про чарівні пігулки, розкажіть мені)) Під час змагань особливо не їм, можу з’їсти кілька бананів або спортивних батончиків з чаєм. Може це і не правильно, але я завжди прислухаюся до свого організму. Із спортивного харчування п’ю BCCA і протеїн.

13. Поділіться досвідом: які непередбачені ситуації можуть статися на змаганнях і як до них підготуватися? Що з собою взяти з аксесуарів?

Непередбачених ситуацій поки що не було, тому навіть замислюватися не хочеться))) Я людина-панікер, завжди беру всі аксесуари з собою, у мене це пояс, гетри, і пластир.

14. Які помилки ви допускали на змаганнях? Які зараз помилки ви бачите у аматорів?

Найбільша помилка – це недопрацьовувати до кінця, коли у тебе ще є кілька секунд. Аматорам рекомендую працювати над технічними аспектами і володіти своїм психологічним станом у стресових ситуаціях.