10 порад від переможця турніру KYIV BATTLE 2017 ВАДИМА ТІТАРЕВА

 

Вадим не уявляє свого життя без спорту: це його робота, хобі, відпочинок і розрада для душі. Різними видами фізичної активності він почав займатись в юні роки і наразі в його активі немало спортивних досягнень: Вадим Тітарев  – кандидат в майстри спорту з вільної боротьби, має спортивні розряди з плавання та важкої атлетики. Зараз він працює тренером у спортивному клубі VIRTUS у м. Суми.

Як зізнається Вадим, CrossFit дає йому можливість бути всесторонньо розвиненим, а завдяки своїм динамічним воркаутам  відчувати, що  тобі «море по коліно».  За версією хлопця, CrossFit –  цікавий,  веселий і непростий, він формує силу духу, дисциплінує, дозволяє зрозуміти, що ти здатен на більше, ніж думаєш. Велике значення має і чудова компанія людей зі спільними інтересами.

Кросфітом Вадим почав займатись у серпні 2015 р, а вже в 2017 році здобув перемогу на міжнародному турнірі Kyiv Battle 2017 в категорії аматори.

Хоча у Тітарева було немало травм,  він не скаржиться. Навпаки, Вадим без спорту відчуває себе в тисячу разів гірше і нарікає тільки на брак часу в добі.

Незважаючи на щільний графік, Вадим знайшов час, щоб поділитися своїм досвідом з новачками та дати кілька порад неофітам.

1. ОБЕРІТЬ КВАЛІФІКОВАНОГО ТРЕНЕРА, З ЯКИМ ВАМ КОМФОРТНО

Як на мене,   найважливіше – це тренер. Я вважаю, що грамотний підхід до тренувань з кваліфікованим наставником при мінімальному обладнанні може дати кращий результат, ніж заняття в повністю обладнаному кросфіт-залі, але з людиною, яка не зовсім розбирається в тренуваннях.

Наприклад, я починав тренуватися за методикою CrossFit  вдома і на вулиці. Мені потрібні були навички роботи зі штангою. І навіть при наявності штанги у мене в квартирі – важка атлетика мені нормально не давалась, поки я не почав займатися з тренером.

А взагалі, я розпочинав свою спортивну діяльність з вільної боротьби.

Так ось: такого тренера як у мене ще пошукати треба. Майстер спорту Тарабар Р.Г. – найкращий приклад того, яким повинен бути тренер: справедливий, терплячий, завжди знає, коли потрібно накричати, а коли і заспокоїти.

Найголовніше – це підтримка! З огидою спостерігаю за тренерами, які кажуть своїм спортсменам, що вони чогось не зможуть  або не вміють.

2. ГРАМОТНО ПІДБИРАЙТЕ ТРЕНУВАЛЬНИЙ ПЛАН

Практично кожен може почати займатися кросфітом, головне – грамотно підібраний тренувальний план. Багато залежить від поставлених цілей:  покращення самопочуття чи фізичних показників, корекція фігури, перемога в  CROSSFIT GAMES або ж просто отримання задоволення від спілкування з однодумцями … Кожен вибирає сам!

3. РОЗВИВАЙТЕ ВИТРИВАЛІСТЬ  

Слід розвивати витривалість, це робиться для того, щоб забезпечити організм необхідною кількістю кисню під час інтенсивної роботи. Відпрацювання техніки повинно йти паралельно.

4. ОПАНОВУЙТЕ ТЕХНІКУ ВИКОНАННЯ ВПРАВ

Для початку необхідно розібратися з правильною технікою виконання вправ, спочатку виконувати більш легкі «підвідні» вправи, які є основою для складніших. Але є й винятки, наприклад, коли людина приходить в CrossFit з іншого виду спорту і вже має певну базу. Їй освоїти більш складні елементи буде легше.

5. СПІШІТЬ ПОВІЛЬНО

Не потрібно гнатися за вагами, пріоритетом має стати вірна техніка. Зараз саме так тренуюся я та інших треную як себе. Багатьом хочеться всього і відразу, але я керуюсь своїм досвідом і, коли це потрібно, трохи обмежую людей у навантаженні, оскільки все потрібно робити поступово, крок за кроком.

6. ВИВЧАЙТЕ МАТЕРІАЛИ З CROSSFIT

Зараз є маса літератури, читайте, запам’ятовуйте. Крім того, на дошці пишеться план тренувань, і з часом вже мимоволі запам’ятовуєш, що означає те чи інше скорочення.

7. НЕ ДОПУСКАЙТЕ ПЕРЕТРЕНОВАНОСТІ

Звертайте особливу увагу на реакцію свого організму на початок тренувань, щоб не допустити перетренованості у гонитві за швидким результатом.

8. УНИКАЙТЕ ТРАВМ

Щоб уникнути травм, необхідно відмінно харчуватися, добре розминатися, підбирати адекватне навантаження, тренуватися регулярно і природно відновлюватися.

9. ВІДСТЕЖУЙТЕ СВІЙ ПРОГРЕС

Навіть незначний прогрес дуже мотивує до подальшої роботи над собою і не тільки в кросфіті. Наприклад, у мене є, так званий, “щоденник самоконтролю”, куди  я щодня вношу записи про мої  тренування  або дні відпочинку.  

Крім того, в CrossFit існують бенчмарки – різні комплекси, які виконують по всьому світу. За їх допомогою люди можуть відстежувати як свій прогрес, так і порівнювати свої сили з іншими атлетами.

10. ПОСТІЙНО ПІДТРИМУЙТЕ МОТИВАЦІЮ

Потрібно отримувати задоволення від того, що ви робите. Це відбувається, коли ви оточуєте себе однодумцями та досягаєте особистих рекордів.

Для мене особисто мотивацією є змагання. Вся ця підготовка до них дуже мотивує, дисциплінує і  змушує йти в зал, щоб стати кращим, ніж вчора.  

Хорошу порцію мотивації ви зможете отримати на міжнародному турнірі Kyiv Battle 2018, який відбудеться 3-4 лютого у Виставковому центрі “АККО Інтернешнл”.