Секрети від переможця Kyiv Battle 2017 Володимира Бітюцького

За свою бурхливу спортивну кар’єру Володимир Бітюцький не просто встиг спробувати все, а ще й

За свою бурхливу спортивну кар’єру Володимир Бітюцький не просто встиг спробувати все, а ще й досяг високих результатів у різних видах фізичної активності. В дитинстві та юності хлопець займався гімнастикою. Далі було тхеквондо та численні турніри і чемпіонати України, де Володимир став багаторазовим призером. Виконавши нормативи кандидата в майстри спорту та здобувши 3-е місце на міжнародному турнірі, Бітюцький зайнявся військово-спортивним багатоборством.

 

Вражаючі результати Володимир продемонстрував у легкій атлетиці, де здобув титул чемпіона України з метання списа, перемогу у багатьох обласних і всеукраїнських змагання та звання Майстра спорту України.

Тому зовсім не дивно, що і в CrossFit Бітюцький далеко не пасе задніх: він є багатократним призером змагань з CrossFit та переміг у таких турнірах як F3 Crossfit Challenge 2016, DOG & Grand CrossFit Summer Showdown 2016, YOD CrossFit Glory 2016, KYIV Вattle 2017, BANDA Arena Challenge 2017, став фіналістом Великого Кубку 2017.

Своєю формулою успіху Володимир поділився з нами.

1.Чому ви обрали саме CrossFit? Коли розпочали тренування за цією методикою?

З 2012 року заради інтересу пробував виконувати різні комплекси. З серпня 2015 року, після розриву ахіллового сухожилля, коли постало питання про припинення моєї спортивної кар’єри в якості метальника списа, вирішив використовувати CrossFit для відновлення та реабілітації.
2. Де працюєте зараз?

Тренером з кросфіту у CROSSFIT BANDA.

3. Ваша формула успіху: що допомогло  досягти таких високих результатів на змаганнях?

Пощастило) Сім’я, настанови батьків, всебічний розвиток з дитинства,  життєвий досвід.

4. Безперечно, для перемоги важливі і фізична підготовленість, і ментальна стійкість, і  тактика виконання завдання, але що особисто ви поставили б на перше місце?

Арифметика. Можливо, прозвучить іронічно, але це –  гірка правда) Терпіння у всіх його проявах. Часто буває і так, що перемога – це збіг обставин.

І, звичайно, цілеспрямованість. Якщо вже почав, то іди до кінця та роби це добре. Як каже мій батько: “Вова, роби красиво!”

5. За скільки часу треба готуватися до змагань? І взагалі, ви готуєтеся до конкретних турнірів чи вважаєте, що кросфітер повинен бути готовим виступати  в будь-який момент?

Це залежить від етапу підготовки та ступеню фізичної підготовленості атлета. Мені цікаво було б взяти участь у «раптовому» турнірі, до якого атлети зовсім не готувалися.

Основні моменти – всесторонній розвиток фізичних якостей атлета, а не зациклення на цифрах, секундах, кілограмах, метрах і кількості повторень.

6. Як ви працюєте над психологічною стійкістю і що порадили б іншим атлетам для підвищення саме ментальної витривалості?

Мені допомагають гумор,  зміна діяльності, ігровий метод у підготовці. Як у пісні В. С. Висоцького “Потрібні книжки в дитинстві читати”

7. Розкажіть, будь ласка, як вибудовувати тактику виконання завдання на змаганні?

Це залежить від багатьох факторів. Слід більше змагатися, і розуміння прийде з досвідом. Або переймати досвід у кого він є, якщо поділяться, звичайно)

8. Яку чарівну таблетку з’їсти, щоб перемогти? Розкажіть про своє харчування і вживання добавок протягом змагального дня.

Звичайно, ніякої чарівної таблетки не існує. У змагальні дні в силу завантаженості, харчування обмежене, енергію доводиться відновлювати з допомогою батончиків, коктейлів, сухофруктів, горіхів і бананів. З добавок можу вживати Регідрон, BCAA, цітрулін.

9. Поділіться досвідом: які непередбачені ситуації можуть статися на змаганнях і як до них підготуватися?

В силу довголітнього досвіду ще до кросфіту, можу дати одну рекомендацію: необхідно перевіряти  на справність наданий на змаганнях інвентар і снаряди.

10. Які помилки ви допускали на змаганнях? Які зараз помилки ви бачите у аматорів?

В силу свого характеру моя головна помилка – трата часу на суперечки з приводу суддівства під час виконання комплексу. У аматорів головною помилкою бачу поспіх і невміння розподіляти свої сили. 

11. Що у кросфіті вас мотивує найбільше?

Мотивує багато моментів, але найбільше стимулюють змагання: це і можливість перевірити себе, і приємно провести час. Як кажуть: і на людей подивитися, і себе показати. Цього року турнір Kyiv Battle відбудеться 3-4 лютого, запрошую вас долучитись до цього захоплюючого видовища.