Кузня чемпіонів: секрети підготовки успішних атлетів від Валентина Литвинчука

Багато гучних імен професійного українського кросфіту асоціюється із спортивним клубом DOG & Grand CrossFit.

Багато гучних імен професійного українського кросфіту асоціюється із спортивним клубом DOG & Grand CrossFit. Так, атлетка клубу Оксана Оробець не тільки є призеркою ряду міжнародних та вітчизняних турнірів з CrossFit, а і стала абсолютною чемпіонкою світу з бодібілдингу в категорії «фітнес» у 2017 році.
На змаганнях Kyiv Battle 2017 чотири із шістьох призових місць у категорії «професіонали» посіли атлети клубу: Мар’яна Федоренко здобула перемогу, Оксана Оробець, Артем Кириченко та Олександр Ткаченко зійшли на п’єдестал пошани. Представляли DOG & Grand CrossFit на цьому турнірі і інші атлети у різних категоріях, які продемонстрували хороші результати.
На різного роду турнірах спортивний клуб представляють Еліна Литвинчук, Сергій Крись та інші атлети.
Це найтитулованіші спортсмени клубу, які є професіоналами та беруть участь у змаганнях в Україні та за кордоном, а поряд з ними в клубі займається багато перспективних атлетів в категорії «аматори» та «мастерс».
Результативні виступи представників спортивного клубу спонукали нас поцікавитись формулою такого успіху у засновника та директора спортклубу Валентина Литвинчука.

1. Ви спеціально шукаєте атлетів для того, щоб вони представляли клуб на турнірах?
Не можу сказати, що займаємося конкретно пошуком, але до нас постійно приходять люди з претензіями на професійну кар’єру. Ми ніколи не відмовляємося від того, щоб допомагати в підготовці та по ходу вже вирішуємо, наскільки тісною буде наша співпраця.
Також ми викладаємо CrossFit професійним атлетам з інших видів спорту: атлетам Олімпійських збірних з дзю-до, фехтування, греко-римської та вільної (жіночої) боротьби. Вони тісно співпрацюють з нашими фахівцями перед серйозними стартами.

2. Чи буває так, що клієнти вашого клубу показують настільки хороші результати, що стають атлетами вашого клубу?
Так! І навіть скажу більше. Орієнтовно 10 таких хлопців зараз працюють тренерами у нас в клубах та отримали при цьому сертифікати CrossFit LVL 1, LVL2.

3. Як проходить процес «кування чемпіонів»? Ви складаєте для них програми чи тренуєте персонально?
Тільки персонально. Шліфування майстерності безумовно має проходити під прискіпливим наглядом тренера.

4. Що найголовніше для перемоги на змаганнях: фізична підготовленість, психологічна стійкість чи тактична підготовка?
Найважливіше – усвідомленість свого вибору. Розуміння, навіщо ти це робиш. Все це визначає психологічну стійкість.
Якщо атлет грамотно та добре тренувався, то в рівних умовах шансів перемогти більше у того, у кого нерви більш організовані.

5. Атлета тренує один тренер чи кілька, по кожній із дисциплін?
Один.


6. Яким, на ваш погляд, має бути тренер для того, щоб його атлет досяг максимальних результатів?
Дати спортсмену науку і результат може тільки фанатично налаштований наставник. Це не просто інструктор з багажем знань – це мама і тато в одній особі.
При цьому, при розмові він повинен вміти вивести свого атлета на чисту воду та виявити його страхи, адже знаючи страхи в обличчя, з ними легше впоратися.

7. Чи приділяєте увагу психологічній підготовці своїх спортсменів?
Звичайно. Це відбувається постійно. На кожному тренуванні, на кожному турнірі. Від бесід з тренером в мотиваційних напрямках і контекстах атлет стає непереможним.

8. Як вибудовується тактика перед виходом на арену на турнірі?
Спільно з тренером, звичайно.

9. Відправляєте атлетів на турніри, в тому числі за кордон? Кого і куди?
Визначаємо значення турніру для команди, атлетів і якщо це необхідно, то так, відправляємо.
Зокрема, Кириченко, Крись, Федоренко у січні 2018 року були відряджені в Італію за рахунок клубу і премійовані фінансово за перемогу на ньому.

10. Як стимулюєте атлетів?
Стимулюємо грошовими преміями.
Зараз готуємо з партнерами «Пропозицію по фінансуванню атлетів на 2018 рік».
Хочемо максимально полегшити можливість в тренувальному процесі і поїздках на турніри будь-яких рівнів.

11. Атлети вашого клубу будуть виступати на турнірі Kyiv Battle 2018?
Звичайно. Приходьте на змагання з кроссфіту Kyiv Battle, які відбудуться 3-4 лютого 2018 році у столичному комплексі “Акко Інтернешнл”, щоб вболівати за атлетів та заряджатись позитивними емоціями. Це буде дуже захоплююче видовище!