Кросфіт – нове покоління спорту

2-3 лютого відбудеться фінал Kyiv Battle 2019, міжнародного турніру з кросфіту. Це грандіозна подія у сфері спорту, а головне, участь доступна як професіоналам, так і аматорам. Зареєструватись на турнір можна онлайн до 19.12 на сайті події.

Турніри з кросфіту з кожним роком набирають обертів і залучають нових спортсменів. Але незважаючи на велику популярність кросфіту, є люди, які не знають про цей напрям спорту. Тому у  цій статті ми розповімо, що ж це таке і в чому відмінності від звичайних тренувань.

Кросфіт – особлива система фізичної підготовки, яка спрямована на універсальний розвиток людини. Тренування поєднують у собі не тільки силові вправи, але і комплекс вправ на витривалість, гнучкість. По всьому світу відкриваються десятки тисяч спеціалізованих для кросфіту залів, які можуть забезпечити всі види вправ.

 

Можна виділити такі основні відмінності кросфіту від фітнесу та силових тренувань:

1. Темп

Головною особливістю можна назвати високу інтенсивність тренувань і постійну зміну вправ. Навантаження одночасно йде на усі групи м’язів, тому спортсмен проходить ціле коло вправ за короткий проміжок часу. Наприклад, це може бути біг, потім відразу ж віджимання в стійці на руках і вправи зі штангою. І все це буквально за 15 хвилин. Багато хто називає це вибуховою технікою, яка здатна в короткий час зробити людину сильніше.

2. Відсутність рутини

Для багатьох спортсменів кросфіт приніс цілу бурю нових емоцій, адже тут пропонуються абсолютно нові, оригінальні вправи: веслування, канати, віджимання в стійці на руках і багато інших. Звичні вправи набувають нових форм і кожен раз кидають виклик вашим можливостям. Така різноманітність приваблює не тільки досвідчених спортсменів, а й новачків.

3. Більше ніж спорт

Незважаючи на те, що систему придумали в Америці на початку 2000-х, в нашій країні тільки зараз спостерігається масове зародження цього виду спорту. В якійсь мірі кросфіт увійшов в моду, і люди активно почали ним займатись. А все тому, що це не просто спорт – це скоріше спосіб життя та філософія. Люди приходять не тільки тренуватися, але й обмінятися досвідом, поспілкуватися і завести нових знайомих за інтересами.

4. Виклик собі

Кросфіт набагато цікавіше фітнесу, адже саме в ньому ви бачите свої результати кожен день. Виконати коло вправ незважаючи на втому, встигнути зробити підходи за певний час, впоратися з новим завданням – все це виховує волю та дисципліну. А що може бути приємніше для спортсмена, ніж подолати нове складне випробування і зробити те, що раніше було недоступне?

5. Універсальність

Кросфіт підходить абсолютно для всіх. Його універсальність заслужила визнання й у професійних сферах, наприклад, його активно застосовують у тренуванні пожежників і рятувальників. Існує міф, що ця техніка доступна тільки професійним спортсменам, проте це не так. Різні навантаження і вправи дозволяють займатися навіть новачкам. Існують навіть програми для літніх людей, дітей.

6. Змагання

По всьому світу проходять різні змагання з кросфіту, які збирають стадіони глядачів. Хіба ви могли собі таке уявити з фітнесом? Причому змагання проводять в різних категоріях, де новачки у своїй категорії можуть повноцінно змагатися з такими ж учасниками.

Якщо ви не знайомі з цим чудовим видом спорту, то рекомендуємо спробувати. Можливо, бути це саме те, чого ви так довго шукали. Кросфіт поєднує в собі всі найкращі методики та вправи, щоб зробити з вас сильну, здорову людину. А подивитись на змагання аматорів та професіоналів можна 2 та 3 лютого 2019 року під час фіналу Kyiv Battle 2019.