Кросфіт вперше. Що варто знати?

 

2-3 лютого у Києві пройде фінал третього міжнародного турніру з кросфіту Kyiv Battle 2019, участь у якому доступна не лише професіоналам, а й аматорам. Реєстрація на онлайн-відбір триватиме до 19 грудня 2018 року.

Що варто знати про цей вид спорту? З чого краще почати, на що звернути увагу?

Ми поспілкувалися з кращими експертами та з’ясували, на що варто звернути увагу новачку при заняттях кросфітом.

 

1) Здоров’я

Кросфіт – це спорт, який робить людину більш сильною та здоровою. Проте він вимагає гарної фізичної підготовки. Перед заняттями можна проконсультуватися з лікарем. Особливо слід приділити увагу серцю, оскільки навантаження дуже інтенсивні. І не забудьте повідомити тренера про стан свого здоров’я.

 

 

2) Тренер

Кросфіт не допускає самодіяльності. Саме тому краще на початку занять проконсультуватися із тренером, адже він продумує комплекс вправ так, щоб залучити всі групи м’язів, не перевантаживши їх. До кожного спортсмена потрібен свій підхід, тому комплекси вправ, взяті з інтернету, можуть бути марними, а іноді й шкідливими.

 

3) Зал

Знайти зал, призначений для кросфіту, нескладно, тому краще обирати той, який найближчий до вашого дому. Наприклад, в погану погоду вам банально може бути лінь їхати в інший кінець міста і це позначиться на інтересі до тренувань. І пам’ятайте, що кросфіт – це групові заняття, саме в команді ви отримаєте потужний заряд мотивації та енергії. Чим більше у вас конкурентів у залі, тим сильніше воля до перемоги і бажання займатися і тим більше задоволення ви отримаєте від власних результатів.

 

4) Екіпірування

Новачкам для занять кросфітом на початкових етапах занять можна не купувати спеціальне екіпірування. Звичайно, досвідчені спортсмени використовують форму та особливе взуття, яке витримує інтенсивні навантаження – наприклад, дозволяє зручніше залізти на канат. Для новачка ж підійде абсолютно такий же одяг, як і при звичайному занятті фітнесом. Але взуття краще мати одразу спеціальне.

 

5) Дієта

Інтенсивні навантаження вимагають особливого підходу до харчування. Тому робота спортсмена не припиняється після залу, вона триває й вдома.  Якщо метою тренувань є схуднення або ж набір м’язової маси, варто включити в раціон більше білкових продуктів, а вживання їжі зі складними вуглеводами, навпаки, зменшити. Вельми важливо також витримувати регулярність у раціоні.

Ось і всі основні пункти, на які варто звернути увагу новачкам. Проте не варто також забувати й про найголовніше – дисципліну. Регулярні тренування, правильний режим дня та харчування допоможуть вам стати сильніше. Як бачите, займатися кросфітом може кожен і єдине, що відокремлює вас від мети – лише ваше бажання. Шукайте поблизу зал, приходьте на перше тренування і, можливо, ви знайдете собі заняття до душі на все життя.