Мар’яна Федоренко: «Кросфіт доступний кожному!»

Усе менше часу залишається до фіналу третього міжнародного турніру з кросфіту Kyiv Battle 2019, який пройде у столиці України 2 та 3 лютого 2019, проте ще є змога зареєструватись на турнір онлайн до 19 грудня. У зв’язку із цією подією та стрімко зростаючою загальною популярністю кросфіту, чимало охочих займатися цим видом спорту цікавляться його особливостями, штурмуючи пошукові системи. На актуальні питання щодо кросфіту ми попросили відповісти Мар’яну Федоренко, досвідчену спортсменку і переможницю Kyiv Battle 2017 і 2018 серед жінок у категорії «Професійні атлети»:

 

Розкажіть про свій досвід, як ви прийшли у кросфіт, з чого почалося ваше захоплення цим видом спорту? перш за все цікавимося у Мар’яни.

До кросфіту я професійно займалася синхронним плаванням і після закінчення моєї спортивної кар’єри розуміла, що мені потрібно якось підтримувати себе у формі. У 2014-му році мене привели в зал і сказали: «Спробуй! Не сподобається – будеш далі своєю ОФП займатися». На перше тренування я потрапила до Дмитра Сокола, від заняття з яким була у захваті – у мене боліли всі м’язи, які до цього я знала лише з книги по анатомії. Він тоді тренував багатьох відомих уже в той час атлетів. І я увійшла в азарт. Загалом, вже через рік виступала на своїх перших змаганнях в категорії професіонали. Ось так починався мій шлях.

 

– Навіщо взагалі потрібен кросфіт?

Кросфіт, насамперед, спрямований на збільшення сили і витривалості організму. Безумовно, як і будь-який фітнес-напрямок в спорті, кросфіт переслідує завдання  ефективної побудови тіла людини, але, на відміну від всіх інших, він ставить перед собою мету створити справжніх атлетів – максимально фізично підготовлених людей. Саме тому кросфіт-методика активно використовується у бойових видах спорту, при тренуванні спеціальних силових підрозділів та в інших професійних напрямках, де фізична підготовка потрібна перш за все.

 

– Як стати кросфітером? Це доступно кожному чи потрібні особливі навички?

Кросфітером стати не складно. Потрібно поставити мету, прийти в зал і вибрати сертифікованого тренера. Запевняю, що це доступно кожному, навіть людині, яка ніколи не була знайомою зі штангою.

 

– Як тренуються кросфітери?

Проводять мінімум п’ять тренувань на тиждень. Сама ж я тренуюся 5-6 раз на тиждень і розумію, що цього мало, щоб вийти на міжнародний рівень, адже знаю, що багато моїх суперниць тренуються більше, ніж я. Але втішаю себе тим, що важлива не кількість тренувань, а їх інтенсивність та якість.

 

– У чому краще тренуватися?

Особисто я завжди тренуюся в екіпіровці Reebok, вона дуже комфортна, а ще подобається те, що у них є окрема спеціальна серія для кросфіту. Загалом, якщо хочете бути завжди в тренді, тоді це тільки Reebok.

 

– Що їдять кросфітери, чи є у них спеціальна дієта? Як взагалі потрібно слідкувати за харчуванням?

Харчування – дуже важлива складова для кросфіт-атлета. Воно повинно бути ретельно збалансованим, щоб допомогти спортсмену максимально швидко відновити втрачену енергію. Залежно від того, яку мету переслідує атлет у своїх тренуваннях, кількість білка може варіюватися. Наприклад, якщо метою тренувань є схуднення, то прийом їжі перед тренуванням повинен включати в себе підвищену кількість білка. Кількість складних вуглеводів навпаки рекомендують зменшити. Жири перед тренуванням для схуднення слід взагалі виключити.

У разі, якщо метою тренування є набір м’язової маси, то перед тренуванням можна включити у раціон не лише підвищену кількість білка, але і велику порцію складних вуглеводів, доповнену невеликою кількістю жирів.

 

– Кросфіт для дівчат: користь чи шкода для жіночого організму?

Багато дівчат думають, що в кросфіті потрібно працювати з великою вагою. З цієї причини багато хто відмовляється від подібних тренувань, оскільки не хоче піднімати штангу чи важкі гантелі. Крім того, вони бояться, що такі тренування шкідливі для схуднення, оскільки, на їхню думку, призводять до швидкого набору м’язової маси. Можу сказати лише одне: якщо у вас немає мети стати професійним атлетом, то ніякого набору маси не відбудеться, ви швидко приведете свою фігуру в ідеальний стан та поліпшите свою фізичну форму. Тому я вважаю, що кросфіт тільки на користь дівчатам!

 

– Якщо у дівчини хлопець – кросфітер, що б ви порадили йому подарувати? Який презент він би оцінив?

Дивлячись що хлопцеві-кросфітеру необхідно. Потрібно дарувати те, чого він сильно потребує. Можна іменну скакалку, але, в принципі, це може бути все, що завгодно, починаючи від нового екіпірування і закінчуючи спортивним харчуванням. Мені було б приємно отримати запрошення на Games. Звичайно ж, головне – це увага.

 

– Як не кинути займатися кросфітом і де черпати мотивацію?

Бачити себе у дзеркалі і спостерігати результат – це найбільша мотивація! Ну, і, звичайно, дивитися на своїх суперниць, це завжди мотивує.

 

– Як отримати сертифікат тренера з кросфіту?

Раніше з цим були труднощі, зараз, наскільки я знаю, можна пройти курси і скласти іспит. Коштує це задоволення 1000 доларів США.

 

– Оскільки кросфіт в Україні з’явився у 2012 році, на вашу думку, чи швидко він набирає популярності в нашій країні?

– Так, кросфіт стрімко набирає темп, відкривається все більше клубів у нас в країні, багато тренерів навчаються, все більше і більше атлетів виїжджають на міжнародні турніри і піднімають наш український прапор – що не може не радувати!