Скільки води потрібно пити атлетам?

 

2-3 лютого відбудеться фінал Kyiv Battle 2019, міжнародного турніру з кросфіту. Реєстрація вже завершена і атлети наразі виконують завдання першого етапу онлайн-змагань.
 
Багато спортсменів дуже ретельно підходять до вибору дієти, комплексу вправ, тренера і навіть одягу, особливо під час активної фази підготовки до змагань. Але нерідко забувають про один з найважливіших елементів, який впливає на результати тренувань – це вода. Доросла людина на 70 відсотків складається з води, тому не дивно, що від правильного її споживання залежить і здоров’я загалом, і збільшення силових показників спортсмена. Існує думка, що людині необхідно випивати в день не менше 2 літрів води, хоча деякі кажуть про шкоду надмірного споживання води. Перш ніж розібратися в цьому питанні, давайте згадаємо роль води в організмі людини:

 

– транспортування кисню і поживних речовин;

– засвоєння поживних речовин;

– підтримання температури тіла;

– захист внутрішніх органів тощо.

 

Лікарі вважають, що для повноцінного функціонування організму звичайній людині достатньо випивати 0,5-1 літр води в день. При цьому враховується тільки чиста вода. Кава, чай і соки не замінять споживання добової норми води, оскільки мають інші властивості. Перевищення 1 літра в день для звичайної людини вже може приносити шкоду. Таке явище називається гіпергідратація. Це порушення водно-сольового обміну, яке підвищує артеріальний тиск, викликає набряки на обличчі і ногах і може призвести до порушень у роботі серця. Це основна точка зору лікарів з цього питання. Але при цьому вони допускають виключення. Так, наприклад, інтенсивні заняття спортом, а особливо кросфітом, змушують людину втрачати величезну кількість рідини під час тренувань через потовиділення. І в такому випадку норма води для неї вже буде значно вище. Спортсмену дуже важливо поповнювати водний баланс, і ми приготували для вас кілька порад, які допоможуть вам у цьому.
 
1) Щоранку варто починати свій день зі склянки чистої води. Це допомагає запустити організм і налаштувати його на продуктивну роботу. А ось перед сном вода надає навантаження на нирки, тому ввечері варто обмежити споживання рідини.
 
2) Раніше вважали, що під час тренувань не можна пити, але то вкрай помилкова думка. Від надмірних навантажень рівень води в організмі скорочується, і спортсмен починає відчувати втому і лінь. Не забувайте, що ваші м’язи теж містять високий відсоток води. Пити краще невеликими ковтками в перервах між підходами. І ніякої газованої води, чаю та кави. У спортзалі – тільки чиста вода або ізотоніки.
 
3) Спортсмени, які приймають спортивне харчування, повинні приділяти подвійну увагу до підрахунку своєї добової норми води. Наприклад креатин затримує воду, тому вкрай важливо регулярно постачати організм рідиною.
 
4) Не пийте воду лише для того, щоб досягти позначки в літрах. Важливо втамовувати спрагу саме тоді, коли цього хочеться. Організм сам підкаже вам, скільки йому потрібно.
 
5) Яку воду краще пити? У цьому питанні думки також різняться: хтось п’є виключно бутильовану воду, а хтось прихильник проточної кип’яченої води. Лікарі схиляються більше до методу кип’ятіння, так як у цьому випадку ви точно впевнені в якості води, а не покладаєтесь на методи її очищення.
 
Всі поради корисні і важливі, але пам’ятайте, що організм кожної людини унікальний і має свої особливості, тому якщо ви вирішили пити набагато більше рідини, ніж звикли, то краще додатково проконсультуватися з лікарем.