Корисні підказки для новачків: що їдять кросфітери

 

2-3 лютого у Києві пройде фінал третього міжнародного турніру з кросфіту Kyiv Battle 2019, участь у якому доступна не лише професіоналам, а й аматорам.

Прийнято вважати, що запорукою успіху та досягнення хорошого результату під час виконання схем є регулярні тренування та інтенсивні навантаження. Але підготовка до змагань не обмежується залом, робота спортсмена триває й вдома. Важливу роль відіграє правильний режим дня, чергування фізичних навантажень та відпочинку, здоровий сон, тощо.

Ще одна невід’ємна складова для кросфітера – правильне харчування. Воно повинно бути ретельно збалансованим, щоб допомогти спортсмену максимально швидко відновити втрачену енергію. Адже, якщо поєднувати плавання, біг, важку атлетику, підтягування з віджиманнями, гімнастику, то необхідне якісне «пальне» для організму.

Незважаючи на те, що кросфіт з’явився в Україні відносно нещодавно, і культура харчування як така, ще не надто розвинена, існує багато різних кулінарних напрямків та дієт, тож це питання досить індивідуальне. Втім, є певні загальні правила та універсальні рекомендації.

Кросфітери не відрізняються від звичайних спортсменів, вони вживають ту саму їжу, слідкують за калоріями, підраховують їх – просто витрачають набагато більше енергії, ніж представники інших видів спорту. Для них важливо звертати увагу на те, які саме калорії вони вживають. Необхідно не допускати ні дефіциту калорій, ні їхнього надлишку, постійно контролюючи мікронуклієнти.

Залежно від того, яку мету переслідує атлет у своїх тренуваннях, раціон може варіюватися. Наприклад, якщо метою тренувань є схуднення або виконання силових завдань, варто вживати підвищену кількість білка, який потрібен для росту м’язів та їх швидшого відновлення. Кількість складних вуглеводів навпаки рекомендується зменшити. Важливо витримувати регулярність у раціоні. За день краще мати чотири прийоми їжі, у якості перекусу використовувати протеїнові батончики чи коктейлі. Корисно вживати овочі, вони покращують травлення, насичують організм вітамінами та мінералами, але багато енергії не дають. Її забезпечують макарони із твердих сортів пшениці, гречка або рис. Різні соуси, сіль та перець бажано не вживати, адже під час виконання вправ буде важко дихати. Після напружених тренувань потрібно давати організму глюкозу, тож варто поласувати мармеладом, зефіром чи вівсяним печивом, зрідка – шоколадом. І, звісно ж, бажано пити багато рідини. Перед змаганнями, коли йде робота вже не на силу, а на витривалість, порції краще зменшувати, щоб забезпечити легкість у рухах.

 

Що стосується спортивного харчування, багато спортсменів не роблять на ньому особливого акценту. Найбільш поширені та часто вживані препарати – протеїн, креатин, колаген, амінокислоти BCAA, напій flexit для суглобів, мультивітаміни, спіруліна, омега-3 кислоти та мелатонін.

Варто пам’ятати, що регулярні заняття спортом, правильний режим дня та збалансоване харчування – компоненти, які не лише допоможуть вам покращити свою фізичну форму чи перемогти на змаганнях, а й мають стати невід’ємною частиною повсякденного життя.