Чи варто тренуватися під музику?

Коли дивишся фільми, часто показують як спортсмени тренуються під ритмічну музику, бігають і навіть плавають в навушниках. Зараз в інтернеті дуже багато спеціальних музичних збірок для заняття спортом. Причому жанр музики відрізняється від виду спорту. Для йоги та гімнастики це розмірені, спокійні композиції, а ось для фітнесу і кросфіту це вибухові, драйвові ритми. Існує маса наукових досліджень з питання “Чи допомагає музика під час виконання спортивних вправ?”. Більшість досліджень показують, що музика покращує показники атлетів під час тренувань на витривалість, але як це допомагає під час тренувань по кросфіту? Адже тренування з кросфіту, це не тільки виклик твоєму тілу в багатьох аспектах, але й виклик твоєму мозку, принаймні певною мірою. І дійсно, хіба може перешкодити музика? Але виявляється, не все так просто. І є як плюси так і мінуси тренувань під музику. Зараз ми розглянемо основні з них.

 

Плюси:

– Хороша музика наповнює енергією і дозволяє на якийсь час забути про втому. Музика надихає на багато більші зусилля, що підвищує загальну ефективність тренувань. Часто бували випадки, коли з улюбленими піснями спортсмени здобували нові рекорди. Спробуйте включити драйвову мелодію і послухати її, вже через пару хвилин вам захочеться активних дій, причому чим швидше ритм, тим більше зусилля спортсмена. Ще в давні часи, усі змагання, особливо бойові, проводилися під ритмічний бій барабанів, який вводив в транс бійців і збільшував їх силові показники:

– деякі рутинні вправи монотоні у виконанні. Але вони необхідні для повноцінного розвитку спортсмена, тому виконуються з разу в раз. У такі моменти музика виступає розважальним фактором і здатна зайняти увагу спортсмена під час вправи;

– люди, які слухають музику в тренажерних залах, не відволікаються на спілкування. Це економить час тренувань і не заважає поставленим цілям.

 

Мінуси:

– Деяких спортсменів музика відволікає. Спортсмен не може повністю зосередитися на правильному і чіткому виконанні вправи, тому новачкам радять спочатку контролювати абсолютно кожний крок вправи не відволікаючись на навколишні фактори.

– При високих інтенсивних навантаженнях посилюється приплив крові. А ось прослуховування гучної музики в навушниках в ці моменти може чинити негативний вплив на слух людини.

– Музика задає свій ритм, але в деяких видах спорту, необхідно вибрати для себе свій власний, ідеальний ритм. І прослуховування музики при тренуваннях буде постійно вас відволікати і нав’язувати більш повільний або швидкий ритм.

 

Незважаючи на велику кількість мінусів, музика це звичайно ж прекрасне доповнення до спорту, важливо лише правильно її підбирати. Багато вчених радять слухати при занятті кросфітом поп або рок, так як там найчастіше ідеальний ритм в 120-140 ударів в хвилину. Саме такий ритм приносить бадьорість і заряд енергії спортсменам. До речі ви легко можете проаналізувати вплив музики на вас, досить виміряти свої показники в звичайний час і під час прослуховування музики. А отримані висновки допоможуть  вам вирішити питання про користь музики конкретно для вас.

Насолодитись атмосферою спорту та драйвової музики можна буде 2-3 лютого під час фіналу Kyiv Battle 2019, міжнародного турніру з кросфіту.